Alates 1. novembrist 2018 koordineerib MTÜ VAITER Eestis Erasmus+ toetuse abil programmi “Hoolivad isad”. Programmi omanike poolt väljastatud litsents annab meile ainuõiguse programmi rakendamiseks. Õigusega kaasneb kohustus tagada programmi rakendamine ja arendamine vastavalt juhistele ning grupijuhtide supervisioon.

„Hoolivad isad“ on loodud selleks, et senisest enam ja paremini kaasata isasid laste kasvatamisse ning seeläbi tagada oma laste turvalisus ja heaolu. Programmi eesmärk on lõpetada isapoolne vägivaldne käitumine oma laste ja nende ema suhtes ning soodustada austavat ning vägivallavaba suhtlemist teise lapsevanemaga.

Programm koosneb 17- nädalat kestvatest grupikohtumistest (nädalas kaks tundi) isadele, süsteemsest kontaktist emadega ja koostööst programmi suunajaga (lastekaitsetöötaja, prokurör jne).

Täna osaleb Eesti programmis “Hoolivad isad” 31 isa, kelle peres kasvab kokku 56 last vanuses 2 kuud kuni 16-eluaastat. Tänases eriolukorras töötavad meie grupijuhid (keda kokku on 15), isadega veebis. Programmi mõju-uuringud on näidanud, et programmi läbimise järel vägivalla risk programmi läbinutel väheneb, mis tähendab vähem ohvreid ning vähem survet ja kulu sotsiaalsüsteemile.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga